Optimist Relays - Len Brock Field, Stephenville High School, Thursday, March 25

Glen Rose Reporter

(Glen Rose only)

Girls 3200 meters

1. Jocelyn Mims, 12:13.09

Girls 4x100 relay

5. Mattison Young, Reese Waits, Reese Andersen, Madeline Kirkley, 54.49

Boys 4x100 relay

7. Braulio Silva, Gavin Smelser, Tegan Stewart; Caden Smith, 45.64

Girls 800 meters

5. Mignon Miller, 1:31.93; 8. Jocelyn Moms, 2:38.33; 10. Delaila Gomez, 2:42.59

Boys 800 meters

15. Wyatt Walter, 2:22.00

Girls 100 hurdles

10. Reese Andersen, 18.42; 11. Danica Paxton, 18.46; 12. Gabrielle Bordeaux, 18.51

Girls 100 meters

13. Addison Worthen, 13.72; 17. Mattison Young, 14.23; Ava Sehnert, 14.36

Boys 100 meters

13. Muro Jesus, 11.73; 14. Christian De La Cruz, 11:99; 18. Bryce Girl, 12.57

Girls 4x200 relay

7. Madeline Kirkley, Addison Worthen, Reese Waits, Remmington McFarland, 1:54.90

Boys 4x200 relay

7. Braulio Silva, Gavin Smelser, Tegan Steward, Caden Smith, 1:37.20

Girls 400 meters

1. Kylie Frush, 1:00.23; 6. Zaidey Mills, 1:05.59; 13. Kai Hall, 1:10.44

Boys 400 meters

3. Gage Cathey, 53.28; 14. Gage Edgar, 55.79; 19. Camden Raymond, 57.78

Girls 300 hurdles

8. Reese Andersen, 55.22; 11. Danica Paxton 1:00.75

Boys 300 hurdles

8. Kaleb Baker, 44.96; 10. Caden McKenzie, 45.90; 13. Jaxon Riddle, 48.91

Girls 200 meters

3. Kylie Frush, 26.55; 14. Addison Worthen, 29.52

Boys 200 meters

10. Muro Jesus, 24.13; 15. Bryce Girl, 24.93; 17. Christian De La Cruz, 25.81

Girls 1600 meters

6. Delaila Gomez, 6:03.52

Girls 4x400 relay

3. Kylie Frush, Mignon Mller, Zaidey Mills, Ava Sehnert, 4:21.93

Boys 4x400 relay

4. Gavin Smelser, Fisher Chism, Caden Smith, Gage Cathey, 3:37.09

Girls High Jump

T6. Ava Sehnert, 4-8; T8. Brittany Hutson, 4-8

Girls Pole Vault

5. Remmington McFarland, 9-0

Boys Pole Vault

7. Tristan Black, 10-0

Girls Long Jump

5. Ava Sehnert, 15-11.50; 7. Zaidey Mills, 15-08.50

Boys Long Jump

11. Gage Cathey, 18-06.50; 16. Caden Smith, 17-0

Girls Triple Jump

2. Kylie Frush, 35-10.50

Boys Triple Jump

10. Gage Cathey 35-10

Girls Discus

9. Aimee Flippen, 74-03

Boys Discus

18. Camden Raymond, 96-10; 20. Harley Bowman, 93-10

Girls Shot Put

12. Aimee Flippen, 27-05.50

Boys Shot Put

5. Sammy Aldriedge, 45-03; 16. Camden Raymond, 38-03; 21. Peyton Klein, 32-09.50